KOSDER’in yarışı Körfez Pisti’nde

2014 Türkiye Pist Şampiyonası ve bu sene başlayan TOSFED Pist Kupası yarışları, Toshiba ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi katkıları ile Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından 07-08 Haziran tarihlerinde Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştiriliyor.

07 Haziran Cumartesi sabahı İdari ve Teknik Kontrol ile başlayacak olan organizasyon, brifing, resmi antrenmanlar ve sıralama turları ile devam edecek. Sıralama turlarının ardından, 14:00’da TOSFED Pist Kupası’nın Kategori 1 ve 2 ilk yarışı başlayacak. 12 turluk bu yarışın ardından 14:40’ta pit kapıları Kategori 3 pilotları için açılacak. Tüm kategorilerin ikinci yarışlarının ardından 16:45’teki ödül töreni ile TOSFED Pist Kupası 3.ayak sona erecek.

Türkiye Pist Şampiyonası’nın 2.ayağında ise 08 Haziran Pazar günü Süper ve Maxi grupların ikişer yarışı koşulacak. Saat 13:30’da başlayacak 20 turluk bu dört yarışın büyük heyecana sahne olması bekleniyor. Türkiye Pist Şampiyonası’nda sezonun ikinci randevusu, 16:00’daki ödül töreni ile son bulacak.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın