Toshiba Dünyanın İlk Ultra HD 4K Notebook’larını CES 2014’de duyurdu!

Ultra HD 4K Çözünürlüklü Ekrana Sahip Yeni Tecra W50 ve Satellite P50t Modelleri Notebook’lardaki Görüntüyü Yepyeni Bir Boyuta Taşıyor..

Toshiba Amerika Bilgi Sistemleri’ne bağlı Toshiba Dijital Ürünler Birimi bugün dünyanın ilk Ultra HD 4K ekrana sahip Notebook’larını CES 2014’te duyurdu. Tecra W50 mobil iş istasyonu (workstation) mühendisler ve 3D tasarımcılar için, Satellite® P50t ise profesyonel fotoğrafçılar, grafik tasarımcılar ve 4K film tutkunları için ideal. Her iki Notebook modeli 2014’ün ortasında Türkiye de satışa sunulacak

Toshiba Amerika Bilgi Sistemleri, Dijital Ürünler Birimi pazarlamadan ve mühendislikten sorumlu Başkan Yardımcısı Carl Pinto yaptığı açıklamada; “Ultra HD teknolojisinin liderlerinden biri olarak, 4K televizyondaki ustalığımızı, Full HD’nin sağladığı çözünürlüğün dört katına sahip, daha yumuşak görüntüler ve parmak ısırtan detaylar sağlayan ekranı sunarak daha da ileriye taşıyoruz. Uzun yıllara dayanan deneyimimizi ve mühendislik kaynaklarımızı Ultra HD 4K teknolojisini üst segment Notebook’larımıza taşımak için kullandık, böylece hem tüketim hem de iş amaçlı kullanıcılar içerik yaratırken ve tüketirken artık yeni nesil teknolojiden faydalanabilecekler.” dedi.

Tecra W50 ve Satellite P50t modellerinin15.6 inç diyagonal ekranları1 282 PPI’da 3840 x 2160 özgün çözünürlük sağlıyor. Ayrıca görüntüleme deneyimini daha da ileri taşımak için, ekranların kusursuz renk gamında renk kalibrasyonu yapılmış durumda ve geniş görüntü açısına sahipler.

Tecra W50

En yoğun görsel ve mühendislik görevleri için tasarlanan taşınabilir güç merkezi olarak tanımlanabilen Tecra W50 mobil iş istasyonu (workstation), üstün dayanıklılığı ve sınıfının en hafif ve en ince tasarımı olmasının yanında 15.6 inç diyagonal Ultra HD 4K ekrana sahip. Tecra W50, tam voltajlı 4. nesil Intel® Core™ işlemci teknolojisi2 ile günümüzün en zorlu görevleri için – SolidWorks® ve AutoCAD® dahil- yüksek hassasiyetli performans sağlıyor.

NVIDIA Quadro Profesyonel Çözümler ürün müdürü Shawn Worsell yaptığı açıklamada;”Kepler-tabanlı NVIDIA® Quadro® K2100M GPU ve 2GB adanmış video hafızaya sahip Toshiba Tecra W50 mobil iş istasyonu, yaratıcı profesyonellerin gereksinim duyduğu grafik yoğun uygulamalar için üstün performans ve zengin görsel deneyim sağlıyor. Entegre 4K ekranın eklenmesiyle hem üretken hem de stil sahibi olmayı arayan tasarımcılar, mühendisler ve dijital içerik profesyonelleri için ideal bir cihaz.” dedi.

Satellite P50t

Üstün özellikler yanında seçkin ve şık bir görünüme sahip Satellite P50t, dokunmatik ekranı ve güçlü 4. Nesil Intel Core işlemcisi ile mobil eğlenceyi üçüncü vitese takmak için tasarlandı. 15.6 inç diyagonal Ultra HD 4K ekran içerdiği köşeden köşeye cam özelliği ile bugüne kadar görülmemiş düzeyde renk, netlik ve kontrast sağlıyor.

4K ekranlı Tecra W50 ve Satellite P50t modelleri Türkiye’de TNB A.ş. tarafından satışa 2014 yılının ortalarında sunulacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın